Loading...
26
12
2018

#12 Jak úspěšně začít rok 2019 ve fitness

Blíží se rok 2019 a spolu s ním i nové plány a cíle. Jedním z častých novoročních předsevzetí bývá začít chodit cvičit, zhubnout, změnit životní styl. Díky tomu jsou všechna fitness centra na začátku roku plná k prasknutí. Většina z vás však své předsevzetí vzdává velmi brzo a vracíte se do starých kolejí. Proč tomu tak je?

Pod stromeček jste dostali super outfit, díky multisportce máte vstup skoro zdarma, v časopise jste si nastudovali trendy dietu na rok 2019 a zbývá už jen přijít do fitka a začít cvičit (jak jednoduché). Pro začátek zvolíte skupinové lekce, kde bude sranda, zapotíte se, ostatní vás budou motivovat a lektor se pokusí z vás dostat maximum. To se mu také daří a vás bolí celé tělo, což je známka že jste cvičili perfektně, nebo ne? Doma si dáte své nízkokalorické jídlo, protože musíte být v kalorickém deficitu, jinak nezhubnete (nebo ne)? Druhý den půjdete pro jistotu na pás, protože čím více, tím lépe (nebo ne)? Celkem absolvujete 3x týdně skupinové cvičení a  2x týdně jdete na pás. Tempo je doslova smrtící a svalová horečka každý pátek vás donutí brzy uknočit vaše snažení. Zhubli jste celkem 3kg na váze, nevíte jestli na tucích nebo ve svalech a tyto 3kg na váze se vám velice brzy vrátí. Tomu všemu lze předcházet za předpokadu, že zvolíte variantu osobního tréninku a budete velmi důslední při volbě trenéra. To je jediné důležité rozhodnutí, které musíte udělat. O vše ostatní se postará profesionál, který má informace vedoucí k dosažení vašeho cíle. Co vše taková spolupráce obsahuje se dočtete níže.

  • Na začátku spolupráce vás čeká úvodní rozhovor a tělesná diagnostika. Získáte informace o množství tuků, svalů v těle a hodnotu bazálního metabolismu. Díky tomu můžete velmi přesně nastavit kalorickou hodnotu vašeho jídelníčku a po měsíci tréninku, budete vědět, zda je vše nastaveno správně a přichází první pozitivní výsledky.
  • Cílem trenéra je naučit vás cvičit způsobem, díky kterému nebudete dlouhodobě přetížení a budete moci bez problémů pokračovat v silovém tréninku. Vaše výkony budou trénink od tréninku lepší. Informace získané z osobních tréninků, můžete později zužitkovat na skupinových hodinách. Ty pro vás budou mít nejen větší intenzitu, ale především budou bezpečnější a efektivnější!
  • Bez správně nastaveného stravovacího plánu budete jen těžko dosahovat požadovaných výsledků. Budete překvapení, že zeleninový salát k večeři pro vás nemusí být dostačující a budete úplně šokováni, když vám trenér doporučí míchaná vajíčka na másle k snídani, přestože váš cíl je zhubnout.
  • Trenér vám musí cvik vždy dokonale názorně předvést, zdůraznit několik bodů na které je třeba se soustředit a zná několik variant od každého cviku, aby pro vás vybral tu správnou, kterou jste schopni s jeho pomocí technicky správně odcvičit. Díky tomu je pro vás cvik vždy přínosný, nikoli škodlivý.
  • Výsledkem spolupráce by měla být schopnost klienta cvičit dlouhodobě bez  dozoru trenéra podle tréninkových plánů od trenéra. Tréninkový plán je v komerčních fitness k vidění jen velmi zřídka, přitom bez něj jste na půl cesty k neúspěchu, znudení a nakonec ukončení vašeho pravidelného tréninku, což je ohromná škoda.

Kombinace výše uvedeného vede k dosažení požadovaných výsledků. Díky správně nastavenému stravovacímu plánu a silovému tréninku hubnete, neztrácíte svalovou hmotu, vaše tělo se vám začíná líbit. Cvičení se stává vaší novou závislostí – konečně ta správná! V práci se ptají, jak jste to dokázali a jste pro své kolegy do jisté míry vzorem a novou motivací. Skvělý pocit a to vše jen díky tomu, že jste na začátku zvolili cestu plnou užitečných informací a dobrého jídla, místo neustálého utrpení a hladovění. Přeji vám hodně štěstí při výběru trenéra, ať společně dosáhnete vašich cílů.

Vše nejlepší v roce 2019

Podmínky GDPR k prostudování zde.